Biuletyn Infromacji Publicznej portal mapowy

. Valid XHTML 1.1 Poprawny CSS!

Archiwum 2018

Archiwum » Archiwum 2018

 • ĆWICZENIA p.k. ,,KINGSPAN 2018”

  25 czerwca 2018 roku miały miejsce ćwiczenia powiatowe zorganizowane przez KP PSP w Lipsku we współpracy z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Lipsku pod kryptonimem „KINGSPAN 2018”. Ćwiczenia przeprowadzono na terenie zakładu produkcyjnego KINGSPAN Lipsko.

  Dodany 26.06.2018 przez Administrator

 • KOMUNIKAT MINISTERSTWA CYFRYZACJI

  Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. 

  Dodany 20.06.2018 przez Administrator

 • Ogłoszenie Dyrektora SPZZOZ w Lipsku

  Z dniem 3 kwietnia Szpital w Lipsku poszerzył swoją działalność o poradnię lekarza, pielęgniarki i położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Poradnia rodzinna czynna jest przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 18:00.

  Dodany 20.06.2018 przez Administrator

 • Pociąg "Słoneczny"

  W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

  Dodany 13.06.2018 przez Administrator

 • List Prezesa KRUS

  List Prezesa KRUS do Rolników i Dzieci.

  W trosce o bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych

  Dodany 5.06.2018 przez Administrator

 • Pomoc poszkodowanym

  Informujemy, że cały czas trwa pomoc dla poszkodowanych podczas sobotniej trąby powietrznej, która przeszła nad gminą Rzeczniów. Caritas Diecezji Radomskiej uruchomiło konto, na które można wpłacać datki. Zachęcamy i prosimy o wpłaty, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. Środki finansowe można wpłacać na konto nr 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 Caritas Diecezji Radomskiej, ul. Kościelna 5, 26-604 Radom z dopiskiem KANIOSY...

  Dodany 30.05.2018 przez Administrator

 • 24 ratowników harcerskich z certyfikatami

  Zakończył się trwający 2 majowe weekendy (11-13 oraz 25-27 maj 2018 r.) organizowany przez Hufiec ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku oraz Centralną Harcerską Szkołę Ratowniczą (HSR) w Warszawie - Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Bąkowej (gmina Ciepielów, powiat lipski).

  Dodany 29.05.2018 przez Administrator

 • Zlot Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

  Uroczystości zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Hucie zbiegły się z rocznicą 50-lecia powstania Orderu Uśmiechu. Wydarzeniu patronował Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, a zarazem kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, który również był obecny w Lipsku. Przyjechali także przedstawiciele 19 placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski.

  Dodany 21.05.2018 przez Administrator

 • Powiatowy Dzień Strażaka

  Powiatowy Dzień Strażaka w Lipsku, w tonie jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Został również oficjalnie przekazany i poświęcony przez duchowieństwo nowy samochód pożarniczy MAN TGM. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. Świętej Trójcy w Lipsku.

  Dodany 16.05.2018 przez Administrator

 • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ROZEGRANEGO W JAWORZE SOLECKIM, GMINA SIENNO  W DNIU 24 KWIETNIA 2018 ROKU.

  Dodany 26.04.2018 przez Administrator

 • „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lipsku informuje, iż etap Placówek Terenowych VIII  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’ został rozstrzygnięty.

  Dodany 26.04.2018 przez Administrator

 • Konkurs literacki „40 Pokoleń”

  Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie  książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne. 

  Dodany 6.04.2018 przez Administrator

 • Fundacja Wsparcia Producentów Rolnych

  Uprzejmie informujemy o nowej internetowej giełdzie rolnej Agro-Maket24. Jest to portal przeznaczony dla producentów rolnych i firm związanych z branżą rolniczą. W Agro-Market24 można dodawać bezpłatnie ogłoszenia rolnicze, przeglądać oferty, a co najważniejsze znaleźć potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Zapraszamy do korzystania z międzynarodowej giełdy rolnej.

  Dodany 4.04.2018 przez Administrator

 • ROCZNICA ŚMIERCI KS. KAPELANA MJR. STANISŁAWA DOMAŃSKIEGO

  W dn. 18.03.2018r. delegacja władz powiatu lipskiego, gminy Sienno, strażaków i strzelców  wzięła udział w uroczystości dnia Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. mjr Stanisława Domańskiego w Siennie był on kapelanem 1.batalionu 3. Pułku Piechoty Legionów AK. Po 1945 r. Kontynuował działalność pod ps. „Cezary” w ramach podziemia niepodległościowego na terenie Kielecczyzny.

  Dodany 26.03.2018 przez Administrator

 • X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA

  Pracujesz naukowo, założyłeś niedawno firmę, jesteś innowacyjny - idealnie pasujesz do naszego Konkursu! Aplikuj do naszego Konkursu! Złóż aplikację do Innowatora Mazowsza! Innowator Mazowsza to Konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.

  Dodany 19.03.2018 przez Administrator

 • Apel do podatników

  Podatniku! Przekaż 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu lipskiego.

   

  Dodany 8.03.2018 przez Administrator

 • Konkurs dla start up'ów "Startuj z Mazowsza"

  Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietna br.

  Zmieniony 21.03.2018 przez Administrator

 • Informacja Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Pismo Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące Rejestru Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym.

  Dodany 6.03.2018 przez Administrator

 • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  W dniu 01.03.2018 r. w Lipsku odbyły się obchody 8 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką uczestników obchodów, pocztów sztandarowych instytucji oraz szkół, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń na placu przed kościołem p.w. św. Trójcy w Lipsku.

  Dodany 2.03.2018 przez Administrator

 • Załóż Profil Zaufany i wyślij JPK_VAT

  Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego. 

  Dodany 22.02.2018 przez Administrator

 • Obwieszczenie Starosty Lipskiego

  Obwieszczenie Starosty Lipskiego o wydaniu decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

  Dodany 22.02.2018 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z MEDYCYNĄ REHABILITACJA. Wykład wygłosi MARLENA ŚWIECH. Termin wykładu: 22 lutego 2018 r godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK

  Dodany 19.02.2018 przez Administrator

 • Informacja o konkursie KRUS " Bezpieczne Gospodarstwo Rolne "

  XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 19.02.2018 przez Administrator

 • Zawiadomienie o naborze do Rady Społecznej

  Zawiadomienie o naborze do Rady Społecznej przy Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie ogłasza nabór do Rady Społecznej przy OT KOWR w Warszawie.

  Dodany 13.02.2018 przez Administrator

 • Przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej

  W piątek 09 lutego 2018 roku w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu władze samorządowe naszego powiatu: Starosta - Roman Ochyński i Wicestarosta - Paweł Jędraszek, podpisali umowę na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Odechów-Kowalków-Sienno-Sarnówek: od granicy powiatu radomskiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747.

  Dodany 12.02.2018 przez Administrator

 • KUSAKI w Starostwie Powiatowym w Lipsku

  Kusaki to staropolski zwyczaj obchodzony przed Środą Popielcową. Kusakami nazywano również osoby uczestniczące w tym obrzędzie. Miały one symboliczny wymiar, ponieważ nadejście diabła czy innych przebierańców zwiastował koniec czasu karnawału i zaczątki Wielkiego Postu - czasu wolnego od grzechu. W ostatnie dni zapustów - karnawału, bawiono się bardzo hucznie.

  Dodany 12.02.2018 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

  Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dodany 7.02.2018 przez Administrator

 • Narada szkoleniowo - zadaniowa

  Zgodnie z planem szkolenia obronnego i obrony cywilnej na 2018 rok - w dniu 2 lutego 2018r. w Starostwie Powiatowym w Lipsku, odbyła się narada szkoleniowo - zadaniowa w której uczestniczyli pracownicy ds. obronnych i obrony cywilnej Gmin Powiatu Lipskiego i Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  Dodany 5.02.2018 przez Administrator

 • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

  Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy - płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

  Dodany 30.1.2018 przez Administrator

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacji wojskowej podlegać będą: - mężczyźni urodzeni w 1999 roku; - mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; - osoby urodzone w latach 1997-1998 r.

  Dodany 24.01.2018 przez Administrator

 • Obwieszczenie Starosty Lipskiego

  Obwieszczenie Starosty Lipskiego o wszczętym postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

  Dodany 23.1.2018 przez Administrator

 • Badania ankietowe GUS

  Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

  Dodany 17.1.2018 przez Administrator