Biuletyn Infromacji Publicznej portal mapowy

. Valid XHTML 1.1 Poprawny CSS!

Archiwum 2018

Archiwum » Archiwum 2018

 • Fundacja Wsparcia Producentów Rolnych

  Uprzejmie informujemy o nowej internetowej giełdzie rolnej Agro-Maket24. Jest to portal przeznaczony dla producentów rolnych i firm związanych z branżą rolniczą. W Agro-Market24 można dodawać bezpłatnie ogłoszenia rolnicze, przeglądać oferty, a co najważniejsze znaleźć potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Zapraszamy do korzystania z międzynarodowej giełdy rolnej.

  Dodany 4.04.2018 przez Administrator

 • ROCZNICA ŚMIERCI KS. KAPELANA MJR. STANISŁAWA DOMAŃSKIEGO

  W dn. 18.03.2018r. delegacja władz powiatu lipskiego, gminy Sienno, strażaków i strzelców  wzięła udział w uroczystości dnia Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. mjr Stanisława Domańskiego w Siennie był on kapelanem 1.batalionu 3. Pułku Piechoty Legionów AK. Po 1945 r. Kontynuował działalność pod ps. „Cezary” w ramach podziemia niepodległościowego na terenie Kielecczyzny.

  Dodany 26.03.2018 przez Administrator

 • X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA

  Pracujesz naukowo, założyłeś niedawno firmę, jesteś innowacyjny - idealnie pasujesz do naszego Konkursu! Aplikuj do naszego Konkursu! Złóż aplikację do Innowatora Mazowsza! Innowator Mazowsza to Konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.

  Dodany 19.03.2018 przez Administrator

 • Apel do podatników

  Podatniku! Przekaż 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu lipskiego.

   

  Dodany 8.03.2018 przez Administrator

 • Konkurs dla start up'ów "Startuj z Mazowsza"

  Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietna br.

  Zmieniony 21.03.2018 przez Administrator

 • Informacja Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Pismo Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące Rejestru Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym.

  Dodany 6.03.2018 przez Administrator

 • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  W dniu 01.03.2018 r. w Lipsku odbyły się obchody 8 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką uczestników obchodów, pocztów sztandarowych instytucji oraz szkół, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń na placu przed kościołem p.w. św. Trójcy w Lipsku.

  Dodany 2.03.2018 przez Administrator

 • Załóż Profil Zaufany i wyślij JPK_VAT

  Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego. 

  Dodany 22.02.2018 przez Administrator

 • Obwieszczenie Starosty Lipskiego

  Obwieszczenie Starosty Lipskiego o wydaniu decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

  Dodany 22.02.2018 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z MEDYCYNĄ REHABILITACJA. Wykład wygłosi MARLENA ŚWIECH. Termin wykładu: 22 lutego 2018 r godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK

  Dodany 19.02.2018 przez Administrator

 • Informacja o konkursie KRUS " Bezpieczne Gospodarstwo Rolne "

  XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 19.02.2018 przez Administrator

 • Zawiadomienie o naborze do Rady Społecznej

  Zawiadomienie o naborze do Rady Społecznej przy Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie ogłasza nabór do Rady Społecznej przy OT KOWR w Warszawie.

  Dodany 13.02.2018 przez Administrator

 • Przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej

  W piątek 09 lutego 2018 roku w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu władze samorządowe naszego powiatu: Starosta - Roman Ochyński i Wicestarosta - Paweł Jędraszek, podpisali umowę na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Odechów-Kowalków-Sienno-Sarnówek: od granicy powiatu radomskiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747.

  Dodany 12.02.2018 przez Administrator

 • KUSAKI w Starostwie Powiatowym w Lipsku

  Kusaki to staropolski zwyczaj obchodzony przed Środą Popielcową. Kusakami nazywano również osoby uczestniczące w tym obrzędzie. Miały one symboliczny wymiar, ponieważ nadejście diabła czy innych przebierańców zwiastował koniec czasu karnawału i zaczątki Wielkiego Postu - czasu wolnego od grzechu. W ostatnie dni zapustów - karnawału, bawiono się bardzo hucznie.

  Dodany 12.02.2018 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

  Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dodany 7.02.2018 przez Administrator

 • Narada szkoleniowo - zadaniowa

  Zgodnie z planem szkolenia obronnego i obrony cywilnej na 2018 rok - w dniu 2 lutego 2018r. w Starostwie Powiatowym w Lipsku, odbyła się narada szkoleniowo - zadaniowa w której uczestniczyli pracownicy ds. obronnych i obrony cywilnej Gmin Powiatu Lipskiego i Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  Dodany 5.02.2018 przez Administrator

 • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

  Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy - płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

  Dodany 30.1.2018 przez Administrator

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacji wojskowej podlegać będą: - mężczyźni urodzeni w 1999 roku; - mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; - osoby urodzone w latach 1997-1998 r.

  Dodany 24.01.2018 przez Administrator

 • Obwieszczenie Starosty Lipskiego

  Obwieszczenie Starosty Lipskiego o wszczętym postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

  Dodany 23.1.2018 przez Administrator

 • Badania ankietowe GUS

  Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

  Dodany 17.1.2018 przez Administrator