Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Mammograf - 1% na ochronę zdrowia

Archiwum » Archiwum 2012 » Mammograf - 1% na ochronę zdrowia

Społeczny Komitet Fundacji Mammografu uprzejmie informuje o podjętej akcji, której celem jest zakup mammografu dla Szpitala Powiatowego w Lipsku. Zakup tego sprzętu gwarantuje szybką profesjonalną diagnostykę wielokrotnie decydującą o zdrowiu a nawet życiu.

 

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Szpital nasz realizuje od 2007 roku program profilaktyki raka piersi. Do chwili obecnej w pracowni radiodiagnostyki przebadano 3644 pacjentki. U 983 kobiet stwierdzono zmiany wymagające dalszej diagnostyki i leczenia. Dzięki wczesnemu wykryciu i wdrożeniu właściwego leczenia skutecznie wyleczono 50% przebadanych kobiet.

 

Niestety mammograf, za pomocą którego wykonywane były badania nie spełnia aktualnych norm określonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z tego powodu podejmujemy dzieło społecznej zbiórki środków na zakup nowego mammografu.

 

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o przyłączenie się do naszej społecznej akcji, która potrwa do 30 maja 2012 roku. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli  o wsparcie  finansowe tej inicjatywy. Życie ludzkie jest bezcenne.

 

Na mocy porozumienia ze Stowarzyszeniem „ Pomocna Dłoń” im. Św. Brata Alberta w Lipsku wpłaty można dokonywać na rachunek bankowy:

 

53 9135 0008 0010 6643 2000 0100 z dopiskiem mammograf – darowizna na ochronę zdrowia

 

lub korzystając z odpisów podatkowych w formie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego umieścić w rozliczeniu podatkowym za rok 2011 nr KRS 0000080582 z dopiskiem w polu „cel szczegółowy 1%” – mammograf.

 

Przekazane w ten sposób środki finansowe trafią na rzecz Społecznego Komitetu Fundacji Mammografu.

 

Będziemy wdzięczni za okazaną  pomoc.

 

Przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Mammografu

Sławomir Śmieciuch