Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Pomoc poszkodowanym

Archiwum » Archiwum 2018 » Pomoc poszkodowanym

Informujemy, że cały czas trwa pomoc dla poszkodowanych podczas sobotniej trąby powietrznej, która przeszła nad gminą Rzeczniów. Caritas Diecezji Radomskiej uruchomiło konto, na które można wpłacać datki. Zachęcamy i prosimy o wpłaty, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. 

Środki finansowe można wpłacać na konto nr 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 Caritas Diecezji Radomskiej, ul. Kościelna 5, 26-604 Radom z dopiskiem KANIOSY.

W najbliższą niedzielę (3 czerwca) strażacy z Grabowca oraz parafialny zespół Caritas po Mszach Świętych będą zbierać datki do puszek na placu Kościelnym w Grabowcu. Można też wesprzeć poszkodowanych wpłacając środki na https://zrzutka.pl/gep9xp

W miniony weekend mieszkańcy Kanios musieli zmierzyć się z ogromem tragedii. W sobotę, 26 maja około godz. 16.40 przez miejscowość Kaniosy w gminie Rzeczniów przeszła trąba powietrzna, która zostawiła po sobie zniszczenia na ogromną skalę. 

W Gminie od soboty trwają działania nakierowane na pomoc poszkodowanym, które osobiście nadzoruje Wójt Gminy Karol Burek. Na miejscu cały czas pracują odpowiednie służby i mieszkańcy, sąsiedzi, ludzie dobrej woli.

Więcej informacji: http://rzeczniow.info/index.php?pname=2&newsID=421