Biuletyn Infromacji Publicznej portal mapowy
Przekaż 1% w powiecie lipskimw powiecie lipskim
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej

Archiwum » Archiwum 2018 » Przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej

W piątek 09 lutego 2018 roku w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu władze samorządowe naszego powiatu: Starosta - Roman Ochyński i Wicestarosta - Paweł Jędraszek, podpisali umowę na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Odechów-Kowalków-Sienno-Sarnówek: od granicy powiatu radomskiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747. Powiat lipski dostanie na ten cel kwotę ponad 3,3 miliona złotych, co stanowi 60 % wartości projektu opiewającego na kwotę blisko 6 mln zł.

W imieniu samorządu województwa umowę podpisywał Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego który oprócz umowy z powiatem lipskim podpisywał jeszcze sześć umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach: radomskim, białobrzeskim, kozienickim, szydłowieckim, zwoleńskim i grójeckim. Trafi do nich w sumie ponad 15,8 milionów złotych.

Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju regionu, to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Samorządowcy przyznali, że drogi te są niezwykle potrzebne, choćby do rozwoju gospodarczego regionu radomskiego.

Prace będą realizowane w tym i przyszłym roku.

  • 9.02.2018
    9.02.2018
  • 9.02.2018
    9.02.2018