Biuletyn Infromacji Publicznej portal mapowy

Aktualności

 • Bezpłatne szkolenie

  Starostwo Powiatowe w Lipsku oraz Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz JST (jednostki samorządu terytorialnego) na darmowe szkolenie organizowane  w ramach projektu „Inkubacja i wsparcie ekonomii społecznej w subregionie radomskim” współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

  Dodany 22.05.2019 przez Administrator

 • Dzień Strażaka 2019

  Dzień Strażaka 2019

  W dniu 17.05.2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2019”, które poprzedziło honorowe oddawanie krwi od godzin porannych w przybyłym pod siedzibę KP PSP w Lipsku ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu. Zebrana krew w ilości 9,5 litra trafi do osób potrzebujących tego bezcennego daru serca z powodu choroby, wypadku czy innego zdarzenia losowego. Wśród krwiodawców byli strażacy powiatu lipskiego.

  Dodany 22.05.2019 przez Administrator

 • Plakat konkursowy

  Konkurs Fotograficzny „Polska smakuje”

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem Konkursu „Polska smakuje” jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich.

  Dodany 16.05.2019 przez Administrator

 • Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”

  Już po raz czternasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca!  Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Serdeczne Mazowsze” nawiązujące do serdeczności i gościnności zarówno mieszkańców jak i samego regionu.

  Dodany 15.05.2019 przez Administrator

 • 10.05.2019

  Życzenia z okazji Dnia Położnej i Dnia Pielęgniarki

  Z okazji Dnia Położnej i Dnia Pielęgniarki, Sławomir Śmieciuch - Starosta Lipski oraz Maria Węgrzecka – Wicestarosta Powiatu Lipskiego osobiście złożyli najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pielęgniarek i położnych z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku oraz pielęgniarkom z Domu Pomocy Społecznej w Lipsku.

  Dodany 10.05.2019 przez Administrator

 • 3.05.2019

  Uroczyste obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Tegoroczne obchody uchwalenia konstytucji były podzielone na 3 uroczyste części. Pierwsza część odbyła się na cmentarzu parafialnym w Lipsku, gdzie delegacje powiatu, miasta i gminy, instytucji oraz stowarzyszeń na mogiłach żołnierzy Wojska Polskiego i przy Krzyżu Katyńskim dokonały złożenia kwiatów. Zapalone zostały znicze.

  Dodany 4.05.2019 przez Administrator

 • Dzień Strażaka

  Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 • 2.05.2019

  Uroczysty Apel z okazji Dnia Flagi Państwowej

  W dniu 2 maja 2019 roku na placu przed obiektem Komendy Powiatowej PSP w Lipsku odbył się uroczysty apel na którym została podniesiona na maszt flaga państwowa, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

  Dodany 2.05.2019 przez Administrator

 • Logo konkursu

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu KRUS

  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Lipsku informuje, iż etap PT KRUS IX  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’ został rozstrzygnięty.

  Dodany 30.04.2019 przez Administrator

 • Plakat

  Znajdź stypendium dopasowane do Ciebiey

  Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 370 instytucji realizujących społeczne programy stypendialne?* Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź, jakie masz możliwości finansowania dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. 

  Dodany 25.04.2019 przez Administrator

 • Plakat - Moja flaga

  Niepodległa - moja flaga

  Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

  Dodany 25.04.2019 przez Administrator

 • Cyfrowa majówka

  Cyfrowa majówka – konkurs inicjatyw lokalnych

  Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!. Sprawa jest bardzo prosta. W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło) co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. 

  Dodany 23.04.2019 przez Administrator

 • Spotkanie 17.04.2019

  Spotkanie z przedstawicielami EURO-PARK WISŁOSAN

  Spotkanie dotyczące współpracy z przedsiębiorcami w ramach nowych inwestycji w obszarze zarządzanym przez Tarnobrzeską Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN

  Dodany 18.04.2019 przez Administrator

 • Logo UTW

  Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: PRAWO - PRAWA KONSUMENTA. Termin wykładu: 25 kwietnia 2019 r (czwartek) godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Wykład wygłosi mgr Krzysztof Figarski

  Dodany 18.04.2019 przez Administrator

 • Plakat

  Spotkanie z przedstawicielami EURO-PARK WISŁOSAN

  Przedsiębiorco!

  17 kwietnia (w środę) o godzinie 10 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku Starosta Lipski organizuje spotkanie z Włodarzami gmin powiatu lipskiego oraz przedstawicielami EURO-PARK WISŁOSAN. Zapraszamy również przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw. Na spotkaniu zostaną poruszone tematy dotyczące m.in.: tworzenia nowych miejsc pracy, powstania nowych przedsiębiorstw, zwiększenia zdolności produkcyjnych, produkcji nowych wyrobów i dywersyfikacji produkcji, projektów inwestycyjnych.

  Dodany 10.04.2019 przez Administrator

 • Zobacz więcej ...