20-lecie Twojego Radia Lipsko

Aktualności » 20-lecie Twojego Radia Lipsko

W minioną niedzielę, 7 lutego Twoje Radio Lipsko obchodziło 20 rocznicę powstania. Wydarzenie stało się pretekstem do wspomnień, podziękowań i życzeń dla Wszystkich związanych z rozgłośnią..

Poniżej treść okazjonalnej wypowiedzi Starosty Lipskiego, stworzonej na potrzeby jubileuszu. Wypowiedź została wyemitowanej w audycji rozgłośni:

"Twoje Radio Lipsko-nasza dzisiejsza jubilatka swoją działalność rozpoczęła w 2001 roku, jako pierwsze w Polsce radio gminne. Założycielem była ówczesna Rada Miasta i Gminy w Lipsku. Idea utworzenia Radia zrodziła się z zagospodarowania pewnej luki informacyjnej o życiu i problemach naszej społeczności, a także o sukcesach i osiągnięciach ludzi, instytucji oraz stowarzyszeń działających na rzecz Naszej małej Ojczyzny.

W imieniu tejże Rady – jako jej wiceprzewodniczący, w dniu rozpoczynającym działalność Radia wygłosiłem przemówienie, w którym życzyłem Wszystkim pracownikom sukcesów w podjętym wyzwaniu i misji, jaką będzie miała do spełnienia nowa rozgłośnia.

Po 20 latach w imieniu mieszkańców powiatu lipskiego na ręce redaktora naczelnego pana Władysława Bajkowskiego pragnę wyrazić uznanie dla wielu lipskich radiowców, którzy przez ten czas pracowali w naszej rozgłośni, za zaangażowanie w służbę lokalnej społeczności.

Państwa rozgłośnia dla naszych mieszkańców stała się takim nowym swoistym domem, gdzie na nowo kształtowały się społeczne więzy i lokalna tożsamość. Na dorobek ten składają się liczne audycje, nagrania i koncerty, a także zrealizowane przez Państwa reportaże i spotkania z ciekawymi ludźmi. To Wy ukazujecie bogactwo kultury, ludzi i patriotyzmu naszego regionu, wydobywając ich z otchłani zapomnienia i przywracając należne wszystkim miejsce w pamięci i świadomości słuchaczy.

W jednym z listów Św. Jan Paweł II napisał do osób odpowiedzialnych za media:
- We współczesnym świecie media społecznościowe stały się narzędziem inspirującym postawy indywidualne, rodzinne i społeczne.

Skoro tak jest, to Wasza misja stała się niezmiernie ważna. Twoje Rado Lipsko jest zawsze blisko ludzi, jesteście także obecni tam, gdzie decydują się ważne sprawy dla mieszkańców.

Tworząc Radio, liczyliśmy, że idea spotka się z pozytywnym przyjęciem. My byliśmy tylko inicjatorami, ale to Państwa praca, ponoszony trud i zaangażowanie spowodowały, że Mieszkańcy nie tylko Was słuchali, ale również zaczęli współtworzyć to Radio. Mogło to się stać tylko dlatego, że byliście i jesteście otwarci na wszelkie sugestie i pomysły, na osoby, które chciały podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami, czymś się pochwalić lub zwyczajnie zabrać głos w istotnej dyskusji.

Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że tamta idea i oczekiwania zostały osiągnięte i zrealizowane, że to wszystko miało i ma sens, że docieracie z przekazem do wielu zwykłych ludzi, dla których często jesteście jedynym źródłem informacji o naszej lokalnej Ojczyźnie.

Dziękuję za wszystkie bezpośrednie relacje i informacje, na które czekają Państwa słuchacze, na które My wszyscy czekamy."

Starosta Lipski
Sławomir Śmieciuch

  • Czerwony napis "Twoje Radio Lipsko AM 963 kHz" oraz 3 czerwone, niepełne okręgi
    Czerwony napis "Twoje Radio Lipsko AM 963 kHz" oraz 3 czerwone, niepełne okręgi