Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - uroczyste rozpoczęcie budowy

Aktualności » Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - uroczyste rozpoczęcie budowy

Zarząd Powiatu Lipskiego podjął decyzję o wybudowaniu i wyposażeniu Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego celem wsparcia osób niepełnosprawnych.

– Następuje zrównoważony rozwój kraju, że to dzięki rządowi Zjednoczonej Prawicy płyną również do takich małych ojczyzn jak Lipsko, ziemia lipska, strumienie finansów, dzięki którym będziemy mogli naszych mieszkańcom w jakimś stopniu ulżyć w ich niedogodnościach życia i funkcjonowaniu codziennym – mówi Sławomir Śmieciuch, Starosta Lipski.

W uroczystym wbiciu łopaty pod budowę Ośrodka uczestniczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - Marek Suski i Andrzej Kosztowniak, Wicewojewoda Mazowiecki - Sylwester Dąbrowski i Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch.

– Ta inwestycja to jest też wyraz pewnej humanitarnej troski o wszystkich słabszych, którzy może nie dają sobie rady w życiu, którzy są chorzy, mają kłopoty. To właśnie jest taki wymiar ludzki, humanitarny, wspierania wszystkich tych, którym w życiu się nie powiodło i mają problemy – mówi Marek Suski, Poseł PiS.

Utworzenie Centrum na terenie powiatu lipskiego jest niezwykle ważne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Otrzymają wsparcie społeczne i zdrowotne, zostaną im zapewnione usługi zamieszkiwania i opieka w ramach pobytu całodobowego.

– Naszą powinnością jako parlamentarzystów, ale myślę, że wszystkich Polaków, łącznie z władzami samorządowymi jest to, aby zadbać o każdy kawałek naszego kraju, w każdym wymiarze. Ten wymiar, który dzisiaj obserwujemy, bardzo ludzki, związany z możliwością pomocy drugiemu człowiekowi jest udziałem nas wszystkich – dodaje Andrzej Kosztowniak, Poseł PiS.

Mieszkańcy ośrodka – 20 osób – będą mieli do dyspozycji 12 pokoi – 4 jednoosobowe oraz 8 dwuosobowych (15 m2 wraz z łazienką na każdego mieszkańca), ze wszystkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

– Po tych inwestycjach infrastrukturalnych, są również inwestycje w te najsłabsze osoby. W osoby niepełnosprawne. W to, żeby one miały też możliwość rozwoju, żeby była możliwość zapewnienia im dobrych warunków – uzupełnia Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

W ramach zadania realizowanego z programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powiat lipski pozyskał 2.778.300,00 zł Dodatkowo zatrudnienie w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym znajdzie 14 osób z naszego powiatu.

30 czerwca 2021 r., w dniu uroczystego rozpoczęcia budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, w Lipsku odbyło się również kilka wydarzeń okolicznościowych:
- prezentację sensacyjnego odkrycia polichromii z napisami w języku hebrajskim w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lipsku,
- prezentację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku,
- prezentację Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku.

Materiał filmowy z przebiegu tych wydarzeń obejrzą Państwo w wydaniu DZIENNIKA Zebrra.tv z dnia 07.07.2021.

Materiał filmowy z uroczystości rozpoczęcia budowy COM w Lipsku: ​​​​​​​

Fotorelacja.

Foto- SP w Lipsku
Tekst i materiał filmowy: Zebrra.tv

  • Plac budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lipsku
    Plac budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lipsku