Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych w Pawłowicach 2021

Aktualności » Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych w Pawłowicach 2021

W niedzielę, 27 sierpnia w Pawłowicach odbyła się kolejna edycja Nadwiślańskiego Święta Upraw Ogrodniczych. Święto było wspaniałą okazją do podziękowania rolnikom i sadownikom za trud, jaki włożyli w uprawę warzyw i owoców. Był również czas na zabawę i integrację dla mieszkańców gminy i gości spoza jej granic.

Podczas wydarzenia Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Solec zapraszały do degustacji swoich wyrobów. KGW wzięły także udział w konkursie kulinarnym z cennymi nagrodami.

Dla najmłodszych czekały atrakcje w parku zabaw. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać  z gminnego punktu spisowego lub punktu szczepień przeciw COVID 19. Były również stoiska wystawiennicze instytucji związanych z rolnictwem.
Zabawę uświetniły występy zespołów ludowych, w tym Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna w repertuarze przebojów wszechczasów w wykonaniu zespołu „Golden Fash”.

Wśród zaproszonych gości w wydarzeniu udział wzięli między innymi: Poseł na Sejm RP Anna Kwiecień, Dyrektor Delegatury Samorządu Województwa Mazowieckiego – Dawid Ruszczyk, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich RD Radom - Zbigniew Ostrowski, ksiądz dr Krzysztof Maj oraz przedstawiciele samorządu powiatowego: Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch, Przewodniczący Rady Powiatu Lipskiego - Józef Sosnowski i Wiceprzewodniczący Romuald Kowaleczko.

Źródło zdjęcia: - Facebook Solec nad Wisłą

  • Starosta Lipski wraz z Burmistrzem Solca przemawiają na scenie
    Starosta Lipski wraz z Burmistrzem Solca przemawiają na scenie