Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Aktualności » Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września 2021 roku. Jest to najważniejsze badanie realizowane przez statystykę publiczną nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

Udział w spisie jest obowiązkowy.

Spełnić obowiązek spisowy można korzystając z samospisu internetowego. Najlepiej nie odkładać obowiązku spisowego na ostatnią chwilę. Dzięki formularzowi internetowemu mogą Państwo spisać się w dogodnym czasie i miejscu. Wszystkich, którzy nie mają możliwości dokonania samospisu, zapraszamy do gminnego punktu spisowego, który mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Lipsku. Tam można dokonać samospisu z pomocą członków Gminnego Biura Spisowego codziennie w godzinach pracy Urzędu.

Chcąc zapewnić większy dostęp do tych stanowisk i umożliwić Państwu spisanie się informujemy, że w dniu 29 sierpnia 2021 r. (niedziela), pracownicy Gminnego Biura Spisowego oraz Rachmistrzowie będą pełnić dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy Lipsko przy ul. 1 Maja 2, w godzinach od 8.00 do 14.00.

Aby się spisać potrzebny będzie numer PESEL wszystkich osób zamieszkujących daną nieruchomość. Pytania jakie zadają rachmistrzowie znajdują się na stronie spis.gov.pl w zakładce lista pytań w NSP 2021.
 

Materiał zwenętrzny powierzony przez Gminne Biuro Spisowe w Lipsku. (brak opisu alternatywnego grafiki)