Nowy tomograf w SPZZOZ w Lipsku

Archiwum » Archiwum 2020 » Nowy tomograf w SPZZOZ w Lipsku

W środę, 24 czerwca w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku odbyło się otwarcie nowej pracowni tomograficznej.

 

Po otwarciu pracowni rentgenowskiej w grudniu 2019 r., SPZZOZ w Lipsku wzbogacił się o kolejny bardzo ważny sprzęt diagnostyczny. Nowa pracownia tomograficzna to dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów i personelu szpitala, ale również dla mieszkańców, którzy będą mogli na miejscu wykonać zleconą przez lekarza tomografię komputerową.


Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mirosław Maliszewski - Poseł na Sejm, Rafał Rajkowski - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Ostrach - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego, Józef Sosnowski -  Przewodniczący Rady Powiatu, Romuald Kowaleczko – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Kazimierz Czerwonka - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jacek Wielorański - Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, Mariusz Strąk - Wójt Gminy Sienno, Marek Szymczyk - Wójt Gminy Solec nad Wisłą, przedstawiciele instytucji oraz kadra kierownicza szpitala i jego personel.

Zaproszeni goście zabrali głos (materiał video znajdą Państwo na Fanpage FB zebrra.tv ) - link do filmu znajdą Państo tutaj: link


Poświęcenia pracowni dokonał ks. kan. Henryk Jagieło - Proboszcz Parafia pw. Świętej Trójcy .


Nowy tomograf w Lipsku to urządzenie za ponad 1,9 mln zł, a zakupił je samorząd Mazowsza dzięki wsparciu unijnemu w ramach RPO WM 2014-2020.


O technicznych parametrach nowego sprzętu mówił Daniel Warawąsowski - Dyrektor do spraw riotów kluczowych firmy Miro (firma ta była odpowiedzialna za cały projekt):
- To sprzęt najwyższej jakości klasy Premium - tomograf Hitachi Supria, japońskiej firmy produkującej tomografy i rezonanse, jak również ultrasonografy i wiele innych urządzeń (…) Sam sprzęt jest bardzo profesjonalny. Cechuje się dużym udźwigiem stołu (227 kg) i szerokim polem badania (75 cm). Stół posiada pełny zakres ruchu, co ułatwia precyzyjną pracę z pacjentem. Tomograf jest sprzętem wysokiej klasy, co przyczyni się do świadczenia usług diagnostycznych na najwyższym poziomie.

Tekst i foto: SP w Lipsku

 • Tomograf
  Tomograf
 • Tomograf
  Tomograf
 • Tomograf
  Tomograf
 • Tomograf
  Tomograf