Oficjalne otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej Jawor Solecki - Sienno

Aktualności » Oficjalne otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej Jawor Solecki - Sienno

W poprzednim tygodniu oficjalnie oddano do użytku drogę powiatową Jawor Solecki – Sienno. Podczas przecinania wstęgi obecnie byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, Wicewojewoda - Artur Standowicz, Starosta Powiatu Lipskiego - Sławomir Śmieciuch czy Wójt Gminy Sienno - Mariusz Strąk.

– Bardzo się cieszę, że ten Program Dróg Samorządowych tak dobrze służy samorządom lokalnym. W tej chwili w Polsce tysiące dróg się buduje, cieszę się, że na naszym terenie również – mówi Marek Suski, poseł PiS

To inwestycja na którą od dawna czekali mieszkańcy gminy Sienno, ale i całego powiatu lipskiego.

– Był odcinek, którego nie mogliśmy formalnie pokonać i dopiero ta współpraca ze starostwem a gminą doprowadziła, że te 400 metrów w przebiegu cmentarza zostało wykonane z naszych wspólnych środków. To nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma to, że jest wykonana inwestycja, która służy wszystkim mieszkańcom i przyjezdnym – dodaje Sławomir Śmieciuch, Starosta Lipski.

Przebudowano odcinek drogi o długości prawie 5 km. Oprócz wymiany nawierzchni, utworzono obustronne pobocza i polepszono zjazdy do posesji.
– Ogólnie w tym roku są dwa realizowane z funduszu drogowego projekty na terenie powiatu lipskiego i jak widzimy w bardzo dobrym standardzie inwestycja została wykonana. Gratuluje panie starosto dobrego projektu, bo tak naprawdę jest to pewnego rodzaju nabór, konkurs – mówi Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Wartość całkowita inwestycji opiewa na kwotę 3 648 487,61 zł i jest w 70 % dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – co daje sumę 2 553 941,00 zł. Pozostała kwota 1 094 546,61 zł pokryta jest w połowie ze środków Powiatu Lipskiego i Gminy Sienno - 547 273,00 zł.

Fotorelacja oraz materiał filmowy.

Foto: SP w Lipsku
Tekst i materiał filmowy: Zebrra.tv

  • Starosta Lipski oraz zaproszeni goście dokonują symbolicznego przecięcia wstęgi
    Starosta Lipski oraz zaproszeni goście dokonują symbolicznego przecięcia wstęgi