Oficjalne otwarcie strzelnicy w Solcu nad Wisłą - relacja

Archiwum » Archiwum 2021 » Oficjalne otwarcie strzelnicy w Solcu nad Wisłą - relacja

W poniedziałek 21 czerwca w Solcu nad Wisłą miało miejsce oficjalne otwarcie przyszkolnej strzelnicy. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, których przywitał starosta powiatu lipskiego Sławomir Śmieciuch.

– Panie ministrze, reprezentuje pan rząd. Parlamentarzyści, to ci, którzy tworzą prawo. Prawo, które my wykorzystujemy w pracy w samorządzie. Dzięki państwu dostaliśmy instrumenty, gdzie kraj ma swój zrównoważony rozwój. To że tu dziś jesteśmy, to dowód na to, że w mieście Solec nad Wisłą też się dzieją fajne inwestycje, za które odpowiada rząd i samorządowcy – mówi Sławomir Śmieciuch, Starosta Lipski.

Na oficjalnym otwarciu swoją obecnością zaszczycili między innymi sekretarz stanu w MON, Wojciech Skurkiewicz, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz czy Poseł na Sejm PiS Agnieszka Górska, jak również lokalni samorządowcy z powiatu lipskiego.

– Kiedy jakiś czas temu padła propozycja, padła prośba czy też zapytanie o użyczenie części tej działki pod strzelnice sportową, pod odtworzenie strzelnicy sportowej zarówno ja, jak i radni wtedy jeszcze gminy Solec nad Wisłą bez mrugnięcia oka jednogłośnie podjęli taką decyzję wierząc i będąc przekonanym o tym, że ta strzelnica wpłynie zarówno na wzbogacenie bazy dydaktycznej soleckiej szkoły średniej, szkoły z takimi tradycjami, przyciągnie uczniów, którzy będą kształcić się w klasach mundurowych soleckiej szkoły – dodaje Marek Szymczyk, Burmistrz miasta i gminy Solec nad Wisłą..

Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą kształci młodzież w wielu kierunkach, które wymagają specjalistycznego przeszkolenia. Od kilkunastu lat szkoła prowadzi kształcenie klas mundurowych, między innymi strażackich, a od 4 lat również wojskowych.

– Klasa w Solcu jest jedną ze 130 w Polsce, jest jedną z trzech na terenie dawnego województwa mazowieckiego. To klasa, która rozpoczęła szkolenie młodych ludzi, dziewcząt. Tych, którzy chcą być może swoją przyszłość związać z wojskiem. Dziękuje za podjęcie tego wyzwania, młodzi przyjaciele. Dziękuję samorządowcom również za te działania – uzupełnia Wojciech Skurkiewicz, Sekretarz Stanu w MON.

Nastąpiło również poświęcenie obiektu oraz oficjalne przecięcie wstęgi, a całość uroczystości zwieńczył performance Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.

– Jestem przekonany, że znajdziecie tutaj przy tej strzelnicy bezpieczne miejsce dla realizacji swoich pasji, podnoszenia swoich zdolności posługiwania się bronią, w strzelectwie i mam nadzieję, że ten obiekt przez długie lata będzie w sposób znakomity państwu służył – mówi Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Całość inwestycji opiewa na kwotę ponad 424 575,00 zł. Na ten cel powiat lipski uzyskał 339 658,00 zł dofinansowania ze środków budżetu państwa (rezerwa celowa budżet państwa).

Fotorelacja: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=917961682382655&id=350064202505742
Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=m1sw8GPAhaM

Foto: SP w Lipsku
Tekst i materiał filmowy: Zebrra.tv

  • Starosta Lipski wita zaproszonych gości przy mównicy
    Starosta Lipski wita zaproszonych gości przy mównicy