Podpisanie umowy na budowę domów dziecka w Lipsku

Aktualności » Podpisanie umowy na budowę domów dziecka w Lipsku

26 kwietnia w Starostwie Powiatowym w lipsku została podpisana umowa na blisko 2,4 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza na budowę trzech budynków domu dziecka w Lipsku. To pierwsza w regionie radomskim umowa w ramach tegorocznego Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

W istniejącej obecnie placówce w Siennie (Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie) przebywa 44 wychowanków. Czynsz za wynajem budynku wynosi jedną czwartą budżetu placówki. Ponadto obowiązujące od zeszłego roku przepisy ograniczają liczbę wychowanków, którzy mogą przebywać w tego typu placówce do 14 podopiecznych. Likwidacja placówki przełożyłaby się nie tylko na wzrost bezrobocia, przede wszystkim ucierpiałyby dzieci, które musiałyby zostać rozdzielone i odesłane do innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest budowa nowej placówki w Lipsku. To bardzo dobra lokalizacja z uwagi na bliskość szpitala powiatowego i Zespołu Opieki Zdrowotnej oraz przychodni specjalistycznych, co przekłada się na łatwiejszy dostęp do usług medycznych.

Wartość inwestycji to ponad 3,9 mln zł, z czego blisko 2,4 mln zł to środki z budżetu województwa.
Podopieczni otrzymają zupełnie nowe miejsce, które zostanie stworzone od podstaw z myślą o zapewnieniu im jak najlepszych warunków do życia, nauki i startu w przyszłość.

W wydarzeniu wzięli udział: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Leszek Przybytniak - Radny Województwa Mazowieckiego, Sławomir Śmieciuch – Starosta Powiatu Lipskiego, Maria Węgrzecka - Wicestarosta Powiatu Lipskiego oraz Grażyna Maryniak-Gawrylik - Skarbnik Powiatu Lipskiego.

Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w materiale filmowym wydania DZIENNIKA zebrra.tv z dn. 28.04.2021,
 

 

  • Uczestnicy wydarzenia prezentują symboliczny czek z kwotą dofinansowania z budżetu Mazowsza.
    Uczestnicy wydarzenia prezentują symboliczny czek z kwotą dofinansowania z budżetu Mazowsza.