Powiat lipski  #szczepimy się

Archiwum » Archiwum 2021 » Powiat lipski  #szczepimy się

W środę 13 stycznia br., Starostwo Powiatowe w Lipsku w ramach działań Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zorganizowało spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 w powiecie lipskim.

W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Powiatu, Powiatowy Koordynator ds. szczepień, pani Dyr. Szpitala wraz z Koordynatorem ds. szczepień przy SPZZOZ, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji  oraz członek Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Lipsku.

Celem spotkania było usystematyzowanie uzyskanych dotychczas informacji w zakresie realizacji wytycznych otrzymanych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie realizacji Narodowego Programu Szczepień oraz podjęcie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego a Strażą Pożarną.

 

Kolejne spotkanie poświęcone realizacji szczepień odbyło się w dniu 15.01.2021r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku. Rozmowy poszerzono o udział Gminnych Koordynatorów ds. szczepień. Celem spotkania była przede wszystkim wymiana kontaktów, informacji, zgłoszenie potrzeb, wyjaśnienia wątpliwości oraz omówienie form współpracy podczas realizacji Programu Szczepień w powiecie lipskim pomiędzy samorządem powiatowym,  samorządami gminnymi, a punktami szczepień i służbami mundurowymi.

Na terenie Powiatu zostało zarejestrowanych w NFZ 11 punktów szczepień, które prowadzone są przez różne podmioty. ​​​​​​​Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień.

Starostwo Powiatowe w Lipsku udostępnia dedykowane numery gminnych infolinii w celu przekazywania mieszkańcom (w godz. 8.00 – 15.00) niezbędnych informacji dotyczących szczepień oraz zbierania informacji o potrzebach w tym zakresie. W porozumieniu z Koordynatorami Gminnymi istnieje możliwość zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS- CoV-2, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Gminna infolinia ds. szczepień:

 1. Urząd Gminy Ciepielów  tel. 48/3788-080
 2. Urząd Gminy Chotcza tel. 48/3751-032
 3. Urząd Gminy Rzeczniów tel. 507-102-280
 4. Urząd Gminy Sienno tel. 515-823-070
 5. Urząd Miasta i Gminy Lipsko tel. 48/3780048
 6. Urząd Miasta i Gminy Solec nad Wisłą tel. 667-285-322

 

Jak wygląda rejestracja? Gdzie mamy zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Po pierwsze należy zdecydować, w którym punkcie zamierzamy wykonać szczepienie. Można się zapisać na szczepienie za pośrednictwem infolinii 989, oczywiście od 15 stycznia. Można dokonać zgłoszenia online przez Internetowe Konto Pacjenta. Istnieje też możliwość, aby zgłosić się za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie, czyli przychodni zdrowia POZ oraz nawet osobiście, telefonicznie w punkcie szczepień. Prosimy, aby przestrzegać terminów zaszeregowania do poszczególnych grup oraz prosimy o cierpliwość. Mamy nadzieję, że ten system zadziała i rejestracja będzie przebiegać bez zakłóceń.

Po umówieniu się na szczepienia dostaniemy kilka wiadomości przypominających o dacie i miejsca podaniu szczepionki.

 

Procedura krok po kroku.

Proces rejestracji rozpocznie się 15 stycznia br. Procedura rejestracji:

 1. Rejestracja – online: infolinia lub Internetowe Konto Pacjenta lub telefonicznie POZ lub punkt szczepień.
 2. W wyznaczonym terminie należy się zgłosić do punktu szczepień, gdzie po zbadaniu przez lekarza nastąpi bezpośrednia kwalifikacja do szczepienia.
 3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja Pacjenta po szczepieniu.
 4. Przyjęcie drugiej dawki szczepionki po 21 dniach – bez konieczności ponownej rejestracji.

 

Szczepienia populacyjne rozpoczną się 25 stycznia br.

 • Niebieski napis "info" na białym tle oraz herb powiatu
  Niebieski napis "info" na białym tle oraz herb powiatu