Wysłuchanie - Fundusze europejskie dla najbardziej potrzebujących

Aktualności » Wysłuchanie - Fundusze europejskie dla najbardziej potrzebujących

Wysłuchanie - Fundusze europejskie dla najbardziej potrzebujących - daj znać co o tym sądzisz! 10 czerwca 2021

Już w czwartek 10 czerwca odbędzie się wysłuchanie publiczne ws. projektu Programu Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa 2021-2027. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przewiduje m.in.: - przekazywanie dystrybucji żywności do najbardziej potrzebujących (w formie paczek i posiłków), - realizację warsztatów sprzyjających włączeniu społecznemu odbiorców pomocy żywnościowej - tzw. działań towarzyszących. Działania te odbywać się mają przez organizacje partnerskie na szczeblu ogólnopolskim / ponadregionalnym, regionalnym oraz lokalnym.

Pomoc osobom, które najbardziej doświadczają ubóstwa żywnościowego to szczególnie ważny dziś temat. W latach poprzednich z pomocy korzystało nawet 1,3 mln. osób rocznie. To ważne, aby w tych obszarach instytucje, organizacje oraz osoby zainteresowane współpracowały nad jak najlepszym rozdysponowaniem środków w przyszłości. Chętni do zabrania głosu i uczestnictwa bezpośrednio w wydarzeniu muszą zgłosić się przez specjalny formularz.

Wysłuchanie będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP) oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz na specjalnej stronie poświęconej tematyce wysłuchań publicznych związanych z programowaniem funduszy europejskich w Polsce.

https://www.wysluchania-nowaperspektywa.pl/

Materiał zewnętrzny, powierzony przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych.

  • Niebieski napis "info WYSŁUCHANIA PUBLICZNE" na białym tle
    Niebieski napis "info WYSŁUCHANIA PUBLICZNE" na białym tle