Prasa

 • Życie Powiśla 1/2010

  Bardzo pracowity początek roku….
  Nie ochłonęliśmy jeszcze z emocji i wspomnień z 2009 roku a już po dwóch miesiącach 2010 roku jest o czym pisać. I to przyjemnego!

  Po pierwsze: w rozegranym w dniu  2010r. halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Klimontowa nasz zespół zajął II miejsce za gospodarzami a przed takimi sławami jak: Stal Mielec i AKS Busko.  Skład Old- Boys Lipsko (foto): Leszek Kozłowski, Włodzimierz Marek, Sławomir Kołsut, Sławomir Rolka, Mirosław Buszkiewicz, Arkadiusz Krawczyk,  Dariusz Gudwański, Krzysztof Gudwański,  Wiesław Kosiorowski,  Piotr Chadała, Włodzimierz Mackiewicz. Bramki zdobyli: Chadała Piotr i Sławomir Rolka po 4, Dariusz i Krzysztof Gudwańscy  oraz Arkadiusz Krawczyk i Mirosław Buszkiewicz po 1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Leszek Kozłowski.

 • Życie Powiśla 1/2007

  Jak ten czas szybko leci….
  Ani spostrzegliśmy a już wchodzimy w piąty rok  działalności pod oficjalnym szyldem Amatorskiego Ludowego Towarzystwa Sportowego „Old – Boys” Lipsko. Pierwsze kroki lipscy starsi panowie -w większości nie stowarzyszeni -a pragnący jeszcze polatać za piłką,  stawiali w 1997 roku nazywając się nieformalnie  reprezentacją miasta lub miasta i gminy. Chcąc podkreślić swoją odrębność i uzyskać osobowość prawną postanowili utworzyć własne Towarzystwo, które zostało formalnie założone na zebraniu w dniu 16 grudnia 2002r.

 • Życie Powiśla 3/2006

  „Duży sukces Oldboysów"

   
  Po raz trzeci – na zaproszenie Zarządu ALTS „OLD-BOYS” - gościła w Lipsku reprezentacja Polski powyżej 35 lat. Dwukrotnie, w 2004 i 2005 roku reprezentanci kraju odnieśli wysokie zwycięstwa. Miało tak być i tym razem, bowiem goście przyjechali do Lipska w składzie tylko 8 osobowym , bez najlepszych zawodników. Gospodarze jednak poczynili odpowiednie starania, aby nie było trzeciej z rzędu porażki. Wystawili bowiem reprezentację powiatu lipskiego, składająca się z najstarszych zawodników następujących klubów: KS Powiślanka Lipsko, Zawisza Sienno, Wisła Chotcza i Solec, oraz „Old-Boys”Lipsko.

 • Życie Powiśla 4/2005

  „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

   
  Beniamin Franklin 
  „Rola sportu w życiu – z perspektywy wiekowej” 
  Nikomu nie należy wyjaśniać i tłumaczyć, czym jest sport i jak wielką rolę odgrywa współcześnie. Jest on elementem niezbędnym do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego jak i duchowego człowieka. Sport uprawiany od wczesnej młodości kształtuje nie tylko „ciało” młodego człowieka, lecz również jego psychikę i poczucie etyki. Wystarczy wspomnieć takie pojęcia, jak: walka „fair play”, zaciętość, wola walki do końca, wytrzymałość, uparte dążenie do celu. 

 • Życie Powiśla 2/2005

  „A Oldboye grają i działają..."

   
  Cytat: § 7 Statutu ALTS „OLD-BOYS” w Lipsku mówi; celem Towarzystwa jest: 
  - czynny udział w życiu kulturalnym, społecznym i gospodarczym mieszkańców wsi i miasta. 
  Pracowicie upłynął drugi kwartał 2005r. dla lipskich oldbojów, którzy systematycznie realizują plan tegorocznych zmierzeń przyjęty na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w dniu 10 lutego br. Staramy się być wszędzie tam, gdzie jest potrzeba rozruszania środowiska bez większych nakładów finansowych, wszystko to dla własnej satysfakcji i zwykłej, ludzkiej chęci działania.

 • Życie Powiśla 1/2005

  Pracowity początek roku lipskich oldboyów.

   
  Niezwykle pracowity początek roku mieli członkowie Amatorskiego Ludowego Towarzystwa Sportowego „OLD-BOYS” Lipsko i to zarówno w sferze działalności sportowo-organizacyjnej, jak i statutowej. Już w dniu 8 stycznia 2005 roku zanotowali duży sukces sportowy zajmując II miejsce , wśród pięciu zespołów i zdobywając piękny puchar w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Sandomierza. „Emocji, walki, determinacji, jak również zwykłej futbolowej zadziorności nie brakowało we wszystkich rozegranych meczach – i to z bardziej renomowanymi drużynami”. 

 • Życie Powiśla 4/2004

  "I Ty też będziesz kiedyś oldboyem ”

   
  To właśnie hasło znajdujące się na proporczyku Amatorskiego Ludowego Towarzystwa Sportowego „ OLD-BOYS” w Lipsku było głównym mottem działania władz statutowych i wszystkich członków Towarzystwa w minionym 2004 roku. Był to już drugi rok aktywnej działalności od momentu zarejestrowania, rok udany. Towarzystwo powiększyło swoje szeregi, liczy aktualnie 31 członków i jest coraz bardziej widoczne nie tylko w regionie, ale także poza jego granicami, a to dzięki organizacji bądź udziałowi w szeregu imprezach ponad powiatowych. 

 • Życie Powiśla 4/2003

  "W zdrowym ciele zdrowy duch"

   
  Sport bez granic (wiekowych) 
  Od 7 stycznia 2003r.,wszystkie kategorie wiekowe mieszkańców powiatu lipskiego mają swoją reprezentację wśród stowarzyszeń kultury fizycznej. 
  Z tą bowiem datą, Starosta Lipski podpisał decyzję o rejestracji AMATORSKIEGO LUDOWEGO TOWARZYSTWA SPORTOWEGO „OLD –BOYS” W LIPSKU.Tak więc obok stowarzyszeń reprezentujących młodzież szkolną ,jakimi są UKS-y ,poprzez kluby sportowe młodzieży , jak PowiślankaLipsko,Zawisza Sienno czy Sparta Sadkowice – doszło stowarzyszenie ludzi zaawansowanych wiekiem.